Eğitimci Yazar Dilek Cesur Başiskeleliler ile BuluştuBaşiskele Belediyesi’nin kadın ve aileye yönelik çalışmalarını kapsayan KALE Modeli ile “Konumuz Aile” söyleşileri devam ediyor.

Her ay yeni bir uzman aile danışmanı, yazar ve kişisel gelişim uzmanını Başiskele’de ağırlayan Başiskele Belediyesi, Eğitimci Yazar Dilek Cesur’u dün akşam Başiskeleliler ile buluşturdu.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü önderliğinde 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan ederek ilçedeki kadınların ve ailelerin güçlenmesine yönelik hizmetleri aralıksız sürdüren Başiskele Belediyesi, “Konumuz Aile” seminerleriyle aile bireylerini bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak dün akşam Karşıyaka Kültür Merkezi’nde Dilek Cesur ile söyleşi programı gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM

Başiskele ve çevre ilçelerden gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program yaklaşık 1 saat sürdü. Katılımcıların coşkulu alkışlarıyla sahneye çıkan Eğitimci Yazar Dilek Cesur, hayat tecrübeleri ve aile içi ilişkileri konusunda bilgiler vererek programa katılanlara önemli tavsiyelerde bulundu.

“BAŞKASININ HAYATINI YAŞAMAYIN”

Aile içi iletişim, ailede çocukların bilişsel ve ruhsal gelişimi konusunda önemli bilgiler veren Dilek Cesur “Hayatta paradan çok daha önemli şeyler vardır. Bu da anlamak, anlaşılmaktır. Anne, baba olarak akıl süzgecinden geçirerek bazı kararları almalıyız. İletişimde bulunduğumuz her şeyi gönül süzgecinden geçirmeliyiz. Birbirinize hakaret etmeden iletişim kurmalıyız. Başkalarının hayatını yaşamaya çalışırsanız,  kendi hayatınızı kaçırırsınız.” ifadelerini kullandı.

Programın ardından Eğitimci-Yazar Dilek Cesur, okurları için kitaplarını imzaladı.KVKK | Bu Proje Başiskele Belediyesi sosyal projesidir.