Altın Bilezik ile Eğitimlere DevamBaşiskele Belediyesi, “2022 Kadın ve Aile Yılı”nda ilçedeki kadınlara meslek edindirme ve aile ekonomilerine katkı sunma konusunda desteklerini sürdürüyor.

Kadın ve Aile Müdürlüğü koordinesinde KALE Modeli çatısı altında gerçekleştirilen Altın Bilezik Meslek Edindirme Kursları devam ediyor. Yeşilkent Semt Konağı’nda ev ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlar dikiş kursuna katılım gösterdiler. Başiskele Halk Eğitim Merkezi’nce görevlendirilen uzman eğitmen rehberliğinde hamarat kadınlar hem dikiş öğreniyor, hem de sosyalleşerek komşuluk ilişkilerini geliştiriyorlar.

ÇEŞİTLİ EĞİTİMLERLE KADINLARA DESTEK

Başiskele Belediyesi, Altın Bilezik projesiyle girişimci, çalışma hayatı içerisinde olan veya olmak isteyen kadınlar ile dezavantajlı kadınları bu anlamda desteklemeyi ve güçlendirmeyi, iş hayatına oryantasyonlarına katkı sağlıyor. Kadının daha güçlü ve donanımlı hale gelmesi noktasında, mesleki eğitimler, kişisel gelişim eğitimleri veriliyor ve mesleki vizyon çiziliyor. Kadınların diksiyon eğitiminden, pazarlama tekniklerine, sosyal medya kullanımından hibe destek kullanımlarına kadar pek çok alana hakim ve pek çok alanda yetkin olmasına katkı sağlamayı hedefliyor.KVKK | Bu Proje Başiskele Belediyesi sosyal projesidir.