Aile Akademisi ile Başiskeleliler BilinçleniyorBaşiskele Belediyesi’nin kadın ve aile çalışmalarına yönelik çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen Aile Akademisi’nde ücretsiz eğitimler devam ediyor.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün öncülüğünde 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan eden Başiskele Belediyesi, toplumun temelini oluşturan ailenin ve kadının güçlenmesine yönelik çalışmalarını kapsayan KALE Modeli ile Başiskeleliler aileye dair her konuda bilinçleniyor.  

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen Aile Akademisi eğitimleri son olarak Yunus Emre Ezer Ortaokulu’nda ve Vezirçiftliği Semt Konağı’nda yapıldı.

Uzman Gelişim Psikoloğu Aysu Sille ve Klinik Psikolog Ceren Dışpınar’ın verdiği eğitimlerde bu hafta “Ergenler ile İletişimin Püf Noktaları” ve "Çocuklarda Dikkat Gelişimi" konuları işlendi. Anlatılan bilgileri can kulağıyla dinleyen katılımcılar, eğitimlerden dolayı Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’ye ve ekibine teşekkür ettiler.KVKK | Bu Proje Başiskele Belediyesi sosyal projesidir.