BAŞKEM´in Maharetli Kadınları Haziran´da Satış Rekoru KırdıBaşiskele Belediyesi’nin KALE Modeli kapsamında hizmet veren Başiskele Kadın El Emeği Mağazası (BAŞKEM), aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlara kazanç kapısı olmaya devam ederken geçen ay satış rekoru kırdı.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün seçim beyannamesinde de yer alan, sosyal sorumluluk projesi olarak 8 Mart 2020’de Symbol AVM’de hizmete açılan BAŞKEM’de ilçenin üretken kadınları, ürettikleri ürünleri doğrudan satışla tüketiciye ulaştırıyor.

BİR AYDA 540 PARÇA ÜRÜN SATILDI

İlçede ikamet eden kadınların el emeği göz nuru ürünler BAŞKEM’de gerçek değerini buluyor. BAŞKEM ile aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımlarının ürettiği birbirinden değerli ürünlerin satışında Haziran ayında satış rekoru kırıldı.  

Başiskele Belediyesi’nin satışlardan hiçbir komisyon almadığı ve satış temsilcilerinin de yine belediye personelinin olduğu BAŞKEM’e üretken kadınlar büyük rağbet gösterirken her geçen ay satış cirosu artıyor. Haziran ayında 540 çeşit ürün satışıyla yaklaşık 97 bin TL’lik satış yaparak rekor kıran BAŞKEM, Başiskeleli ev hanımlarının aile ekonomisine büyük katkı sundu.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ÜRÜNLER VAR

Güzel İşler’in Kenti Başiskele’de “Kadın eli değer her şey güzelleşir” sloganıyla hizmete açılan BAŞKEM, ilçe sınırları içerisindeki Symbol AVM ikinci katta modern ve estetik mağazada müşterilerine keyifli alışveriş imkanı sunuyor. İlçede yaşayan özellikle ev hanımlarının ürettiği el emeği göz nuru her türlü ürünler, aksesuarlar, dekorasyon ürünleri, mefruşat, el işi örgü, dantel, dokuma, takılar, resimler, tezhip ve hatlar, minyatür ve çiniler, ebrular, ahşap ürünler, cam objeler, süsler, el işlemeleri, el yapımı oyuncaklar gibi geniş bir ürün yelpazesine sahip BAŞKEM, Başiskele’nin şanslı kadınlarına ekonomik güç sağlıyor.

BAŞKAN ÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Başiskele Kadın El Emeği Mağazası’ndan (BAŞKEM), çok memnun kalan kentin üretken ve çalışkan kadınları, hizmetten dolayı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve ekibine teşekkürlerini ve takdirlerini her fırsatta iletiyorlar.KVKK | Bu Proje Başiskele Belediyesi sosyal projesidir.