Başiskele´de Edebiyatçı-Yazar Hayati İnanç´a Yoğun İlgiBaşiskele Belediyesi'nin Kadın ve Aile'ye yönelik programları kapsamında "Konumuz Aile Söyleşileri" dün akşam Edebiyatçı-Yazar Hayati İnanç'ın hoşsohbetiyle devam etti.

Toplumun temeli ve kalesi aileye dair her şeyin konuşulduğu "Konumuz Aile" söyleşileri kapsamında alanında uzman birçok şahsiyeti ağırlayan Başiskele Belediyesi, Hayati İnanç'ı Başiskeleliler ile buluşturdu.

Başiskele Türkiye Yüzyılı'nın ilk yılının başlangıcında da muhteşem bir  kültürel etkinliğe ev sahipliği yaptı.

PROGRAMA YOĞUN İLGİ

Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi'nde gerçekleşen programa Başiskeleliler'in yanı sıra çevre ilçelerden de gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü'nün de katılım gösterdiği programa gelen vatandaşlar salonu tıklım tıklım doldurdu.

HAYATİ İNANÇ: “GAZZELİLER DİRENİŞLERİYLE BİZLERE İMAN DERSİ VERİYORLAR”

Sohbeti ve şiirleriyle pek çok insanın beğenisini kazanan Hayati İnanç, konuşmasının başında Filistin meselesine değindi.

İnanç, “Son zamanlarda Gazze’de üzüntüsünü içerisinde taşıdığımız, ızdıraplı hadisler yaşanıyor. İnsanlığın iflas ettiği coğrafya. Fakat hayret ile müşahede ediyoruz ki, bütün dünya istila edilmiş de bir avuç Gazze’yi istila edememişler. Aslanlar gibi direniyorlar. Ölüm adeta kendileri için beklenen, özlenen bir şey gibi davranıyorlar. Ders veriyorlar bizi utandırıyorlar. Allah bizim imtihanımızı kolay etsin. İdrak edelim diye söylüyorum. Gazze için, gönül coğrafyamızdaki Müslüman kardeşlerimiz için dua edelim.” dedi.

“EN SAĞLAM KALEMİZ VE GÖZ BEBEĞİMİZ AİLEMİZDİR.”

“Toplumumuzun en nazik olduğu kadar en sağlam kalemiz ve en ciddi saldırılara maruz kalan değerimizdir ailemiz. Ailemiz göz bebeğimizdir. Ne yapıp edip ona sahip çıkmalıyız. Uyanık olalım bu konuda. Aileye zarar verebilecek her türlü düşünce akımlarına, dizilere ve filmlere, internet sitesi, sosyal medya hesaplarına dikkat edelim.” 

“BEŞİĞİ SALLAYAN DÜNYAYI SALLAR”

“Asıl öğretmen anne babadır. Her evlat annenin eseridir. Dünyadaki insanların yarısı kadınlar, diğer yarısını da anneler yetiştiriyor. Beşiği sallayan dünyayı sallar. Burada bize uyanıklık lazım. İki söz vardır hayaı kolaylaştırır. Biri haklısın, diğeri ise bu bana lazım değil. Haklısın sözü erkeklerin, bu bana lazım sözü ise kadınların ağzına yakışır. Bu sözlerle aile içi problemlerin yüzde 50’si çözülecektir. Bu dünyadaki yaşadığımız sıkıntıların ve problemlerin yarısı yediğimizden, yarısı da dediğimizdendir.”

Program sonunda Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Hayati İnanç’a hoşsohbeti ve değerli bilgileri teşekkür ederek hediye takdim ederken, yoğun katılımları dolayısıyla hemşehrilerine de teşekkür etti.KVKK | Bu Proje Başiskele Belediyesi sosyal projesidir.